Site Overlay

Je přírodní barvení pro každého?

Henna je přírodní a skvělé barvivo. Její používání je tradiční, ověřené mnoha generacemi žen. Ale pozor! Pro každého se její použití přeci jen nehodí a na místě je opatrnost!

vytetované kytky

Ano nebo ne?

V první řadě je potřeba si včas odpovědět na otázku, co od barvení tímto produktem očekáváme. Vhodná je pro ty z nás, které chceme oživit původní barvu svých vlasů, zakrýt šediny, vlasy regenerovat a vrátit jim lesk. Nehodí se pro „experimentátorky“, které rády a často mění barvu vlasů a také pro dámy, které zesvětlují svou blond hřívu chemickými barvami. V takových případech může dojít k tomu, že výsledný barevný efekt se bude od toho zamýšleného lišit a místo radosti se dostaví zklamání. Toto barvivo si prostě s chemickými barvami „nerozumí“. Vlasy mohou „chytnout“ jiný odstín. Blondýnky udělají lépe, když zůstanou u kvalitních, co nejšetrnějších barev chemických. Pro tmavší odstíny se henna hodí, ovšem nelze očekávat hodně výraznou změnu o několik odstínů. Ze středně hnědé havraní černou nevykouzlí.

červené vlasy

Co o ní vědět?

Toto barvivo můžeme v obchodech koupit v mnoha odstínech. Ovšem opravdový přírodní je pouze jeden – červený. Ostatní odstíny jsou získávány pomocí přísad. Hlavně senny a indiga. Senna se přidává do světlých odstínů se zlatými odlesky. Indigo zase do odstínů tmavších. Výsledný odstín si můžeme vylepšovat dle svých představ i před vlastní aplikací na vlasy. Použít k tomu lze například mletou kávu, červené víno nebo heřmánkový čaj. Odstín také intenzivníme, když směs mícháme a nanášíme na vlasy při vyšší teplotě. Toto barvivo mírně vysušuje. Když jsou naše vlasy sušší, je vhodné do barvící směsi přidat trošku rostlinného oleje (olivový, slunečnicový). Toto barvivo vydrží ve vlasech velmi dlouhou dobu a opakovaným používáním dochází ke zvýraznění odstínu barvy. Také vytváří na vlasech ochrannou vrstvu, která je i trochu „přifoukne“. To jistě oceníme, pokud máme vlasy slabší, řidší nebo jemné. S touto vlastností musíme počítat, když „přecházíme“ z henny na chemické barvivo a mezi barveními nechat odstup alespoň tři týdny.

4.1/5 - (9 votes)