Site Overlay

Pohovka by neměla chybět

Není nic divného na tom, že doma míváme nábytek. Naopak – divný je ten, kdo doma nábytek nemá. Samozřejmě s výjimkou mladých lidí, vstupujících do života, kteří si takové zařízení teprve budou pořizovat, s výjimkou těch čerstvě rozvedených, jež o nábytek připravil jejich druh a budou si tak také muset pořídit nový, a s výjimkou těch, kteří nábytkem neoplývají proto, že je právě postihla návštěva exekutora nebo jiná přírodní katastrofa.
děti s kokršpanělem

Je zkrátka normální, že máme doma nějaký ten nábytek. Nějaké ty židle, křesla, stoly, skříně a podobně. Každý máme doma něco jiného, což je logické, protože nabídka nábytku je v současnosti více než pestrá a i potřeby jednotlivých lidí se nejednou i diametrálně různí.

A zatímco si člověk klidně odpustí nejeden druh nábytku s tím, že je pro něj zbytečný, jedno by mělo být všem normálním příbytkům vlastní. A sice pohovka.

Je to logické už ve chvíli, kdy vyslovíme její název. Pohovka. Kdo z nás by si doma rád aspoň na chvíli nepohověl, že? Pohovíme si všichni, a to rádi a dobrovolně. A nelžete, že ne.

Ovšem je nasnadě, že pohovka nemusí nezbytně sloužit jenom k tomu, abychom se na ní rozvalovali ve sladkém nicnedělání. Tato nám může doma poskytnout i celou řadu dalších, často nedocenitelných službiček.
černé křesílko

Vezměte si třeba takové rozkládací pohovky. Kolik jenom ty mají výhod! Jsou malé a skladné, takže nám nezabírají příliš místa, a přitom bývají moderní a s elegantním designem. A ve chvíli, kdy to potřebujeme, rázem pozbydou svých nevelkých rozměrů a po rozložení z nich ve chvíli máme náhradní lůžko vhodné pro příležitostné přespání příbuzných, přátel nebo známých. Anebo klidně i pro pravidelný spánek vlastní, protože je takováto pohovka logicky použitelná i jako docela normální postel, pro niž by se nám třeba nemuselo doma dostávat místa, máme-li malý byt nebo na tento až příliš početnou rodinu.

Nejde tu o žádné provizorium, o žádnou z nouze ctnost, nýbrž o pohodlné spaní jako v bavlnce. Po němž se taková postel zase jako mávnutím kouzelného proutku změní ve vcelku nevelkou součást nábytku, jež nám poskytne i v malém bytě dostatek životního prostoru, v luxusní sedačku.

Takových sedaček je dnes k mání přehršel. Můžete volit z různých vzorů a druhů, můžete si vybírat mezi různými materiály a styly. Můžete stoprocentně najít něco, co je právě to pravé pro vás i váš byt. A věřte, že správně zvolená pohovka bude průvodcem vaším životem, na kterého už nikdy nedáte dopustit.

4.3/5 - (7 votes)