Site Overlay

Teplá a čistá voda k domácímu koupání

Zahradní bazén

Bazén je dnes skoro na každé zahradě rodinného domku. Sortiment bazénů je opravdu široký a díky nadzemním bazénům si lidé mohou pořídit bazén bez velkých investic a složité úpravy terénu. Stejně jako chcete mít čistou domácnost, určitě vám záleží i na čisté vodě v bazénu, ve které se bude celé rodině dobře koupat.

Základní vybavení

K základnímu vybavení bazénu patří krycí plachta, která v době, kdy bazén nepoužíváte, chrání vodu před nečistotami z okolí, jako je tráva, která poletuje vzduchem při sekání trávy, různá semínka, hmyz, který se často ve vodě utopí, trus ptáků, pyl a podobné nečistoty. Takový bouřkový vítr dokáže během několika minut bazénovou vodu pořádně znečistit.

bazén5

Pokud máte rádi chytré nákupy, zvolíte si za krycí plachtu rovnou plachtu solární. Ta má všechny vlastnosti krycí plachty, a ještě něco navíc.

Solární plachta

Bazénová solární plachta chrání bazén před znečištěním, a navíc umí ještě ohřát vodu tím, že využije sluneční paprsky. Plachta má na povrchu bublinky a ty fungují jako lupa. Teplo, které absorbují ze slunečních paprsků potom dál předávají vodě. Můžou tak vodu ohřát i 5 °C, což už je citelně znát. Navíc pokud je bazén přikrytý, teplotu si drží i několik hodin, a tak se díky polednímu slunci můžete vykoupat i pozdě odpoledne v krásně vyhřáté vodě. Plachta je také vybavena malými otvory, aby propouštěla dešťovou vodu.

bazén8

Další výhodou přikrytého bazénu je zamezení odpařování vody, což zajistí to, že nemusíte tak často do bazénu dopouštět vodu. Při dnešních cenách za vodu je to určitě úspora a také je třeba s vodou šetřit. Navíc po každém dopouštění vody se změní hodnoty vody a je třeba vodu upravit.

Solární plachty jsou většinou v nabídce ve dvou barvách, v černé a modré. Dobře uděláte, když si vyberete tu modrou. Černá barva sice lépe pohlcuje sluneční paprsky, ale modrá barva zase umí daleko lépe absorbované teplo předat na vodní hladinu.

4.5/5 - (6 votes)