Site Overlay

Užijte si prázdniny i bez peněz

Veškeré prázdniny, nejen ty letní, lákají k návštěvě pamětihodností a k výletům. Tyto výlety jsou ale ve většině případů dost finančně náročné – návštěva zámku čtyřčlennou rodinou může vyjít klidně na dva tisíce. Jenom na vstupném totiž zaplatíte kolem pěti set, a když si k tomu přičtete ještě dopravu, jídlo na výletě a nějaký upomínkový předmět, vyjde takový výlet opravdu draho. Jaké výlety naplánovat, aby stály co nejméně?

zřícenina kaple

·         Přírodní úkazy

Vodopády, vrcholy, přírodní výhledy…. Všechny tato místa spojuje jedna věc – minimální nebo většinou žádné vstupné. Pokud vyberete výlety ve vašem okolí a chutnou svačinu si připravíte doma, pak vás výlet vyjde opravdu na minimum. Děti se něco naučí, užijí si den v přírodě a vy nemusíte mít výčitky svědomí, že jste je nikam nevzali.

·         Zříceniny hradů a opuštěné hrady

V celé republice je velké množství opuštěných zřícenin, které jsou přístupné veřejnosti a navíc vám poskytnou krásný vhled do historie. Návštěvu zříceniny hradu můžete spojit s vycházkou či s delší túrou.
brýle na džínách

·         Muzea

Muzea jsou sice placená, většinou však stojí jen pár korun, takže vás nezruinují. Některá muzea opravdu stojí za návštěvu, většinou jsou modernizovaná, pro děti zajímavě udělaná a ani dospělí se nenudí. Stejně jako v předchozích variantách výletů si děti osvojí nové věci a zopakují si to, co se naučili přes rok. Prostě muzea stojí za návštěvu.

·         Turistické cíle

Rozhledny, lesní bary, oblíbené vyhlídky, stezky korunami stromů, dětská lanová centra, vyhlášená hřiště, biotopy a nebo pískáče. Všechny tato místa jsou skvělým výletem, který můžete spojit s vycházkou, túrou nebo si jenom tak prostě vyjet autem. S dětmi si můžete také udělat velkou mapu a zapichovat špendlíky tam, kde jste již společně byli. Skvělé je také sbírání turistických známek. Ty se většinou prodávají přímo na místě, nebo si je můžete koupit na informacích v nejbližším městě.

3.7/5 - (3 votes)