Site Overlay

Základem péče je chlor

Jak jistě dobře víte, základem péče o vodu ve Vašem domácím koupání je dostatek dezinfekčního prostředku, který se do vody https://hokej.idnes.cz/lubina-kdo-hral-minuly-zapas-proti-zlinu-ma-o-motivaci-postarano-pxv-/hokej.a dodává ve většině případů v podobě chloru. Ne nadarmo se říká, že chlorové tablety do bazénu jsou základním přípravkem pro úpravu vody a také tím prvotním přípravkem, na který je nutné hned po pořízení koupacího zařízení myslet a ihned jej také pořídit. Tento přípravek se pozvolna rozpouští do vody a dostává se tak za pomocí dávkovače či plováku do celého jejího obsahu a zbavuje vodu všech případných mikrobů či bakterií.

nafukovací zebra

Velkou výhodou tablet do bazénu oproti kapalnému chloru je, že se do nich při výrobě mohou přidat i další účinné látky. Mluvíme o tak zvaném multifunkčním přípravku, který neobsahuje pouze chlor, ale i další látky, díky kterým ušetříte nejen čas, ale i peníze vynaložené za nákup dalších přípravků pro úpravu vody. Ono totiž chlor je sice základním přípravkem pro úpravu vody, ale ne jediným. K tomu, aby Vaše koupací zařízení mohlo být využíváno po celou koupací sezónu, a bylo o něj dobře postaráno, je zapotřebí ještě dalších přípravků, jako je například přípravek pro udržování hodnot PH vody či algicid proti řasám a podobně.

plavající holčička

A právě proto jsou velmi výhodnou investicí multifunkční tablety do bazénu triplex nebo dokonce 5v1, které obsahují i další účinné látky, díky kterým už nebudete muset používat další přípravky pro úpravu vody. Chlorové tablety do bazénu pouze udržují dodatečnou koncentraci chloru ve vodě, triplex přípravek kromě dostatku chloru, ještě zbavuje vodu nazelenalého zabarvení, projasňuje ji a vločkuje nečistoty a přípravek 5v1 kromě dodávání dostatku chloru, ještě navíc stabilizuje PH vody, udržují vápenaté ionty v rozpustné formě, takže fungují i jako změkčovač, projasňují vodu a vločkují nečistoty. Je jen na Vás, pro který přípravek se rozhodnete a který Vám pomůže s péčí o Vaše koupání.

4.7/5 - (16 votes)